DĖMESIO. Gyvenantiems užsienyje
Noriu pasiūlyti perskaityti pasiskolintą straipsnį.
Jeigu straipsnyje paminėta problema atpuola, tada siūlytume jau dabar pradėti ruoštis teorijos egzaminui. Perskatyti Kelių eismo teisykles ir nusipirkus KET testų prisijungimo kodą pradėti praktikuotis. Kai jau žinosite vykimo į LT datą registruokitės VĮ Regitra egzaminui. Galite dar pasilikti pora dienų konsultacijoms mokykloje. Išlaikysite teorijos egzaminą ir pradėsite vairavimus. Vairavimų intensyvumas priklauso, kaip turėsite laiko. Geros dienos. Laukiame Lietuvoje.
Paimtas straipsnis – su kokiomis problemomis gali susidurti LR piliečiai gyvenantys ar gyvenę užsienyje ir norintys laikyti egzaminus VĮ „Regitra”
Į gimtinę grįžę Lietuvos piliečiai laikyti vairuotojo egzaminą gali tik pragyvenę šalyje pusę metų. Į „Valstiečių laikraščio“ redakciją užsuko suirzusi Lietuvos pilietė Vita. Ji į gimtinę iš Didžiosios Britanijos grįžo po keliolikos metų pertraukos. Moteris tikėjosi grįžti visam laikui, nes svečioje šalyje darbo gauti vis sunkiau, o ir anglai vis dažniau skersakiuoja į užsieniečius, kad šie jų darbo vietas užima.
Sutrukdė įsidarbinti

Vitai Lietuvoje pavyko sėkmingai susirasti darbą, tačiau darbdavys reikalavo turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Iki tol Vita pažymėjimo neturėjo, tad nusprendė jį kuo greičiau įgyti. Egzaminus laikyti pasirengusi savarankiškai, moteris nuvyko į valstybinės įmonės „Regitra“ Šiaulių filialą ir pareiškė norą užsiregistruoti laikyti teorijos egzaminą.
Tačiau „Regitros“ darbuotojai pilietei paaiškino, kad šiuo metu ji egzamino laikyti negali, ir pasiūlė atvykti tik po pusmečio.
Sutrikusiai moteriai buvo paaiškinta, kad pagal Lietuvos įstatymus iš užsienio sugrįžęs Lietuvos pilietis ar į mūsų šalį atvykęs užsienietis egzaminus vairuotojo pažymėjimui gauti gali laikyti tik tuo atveju, jeigu prieš pusmetį deklaravo nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje.
Egzamino negalėjusi laikyti moteris prisipažino pirmą kartą išgirdusi apie tokius „lietuviškus lazdos perlenkimus“. Jos manymu, panašioje padėtyje yra atsidūręs ne vienas žmogus, panoręs įgyti vairuotojo pažymėjimą ir kuo greičiau įsitvirtinti darbo rinkoje. Moteris sielojosi, jog dabar jos susirastas naujas darbas „nuplauks“.
Galioja ne tik Lietuvoje
„Regitros“ Šiaulių filialo specialistai „Valstiečių laikraščiui“ patvirtino, jog reikalavimas deklaruoti gyvenamąją vietą šalyje, kurioje žmogus norėtų įgyti vairuotojo pažymėjimą, galioja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Vyriausybės priimtas nutarimas numato, jog žmogus turi būti išgyvenęs Lietuvoje tais pačiais kalendoriniais metais ne mažiau nei 183 kalendorines dienas. Kiek laiko jis iš tikro gyvena šalyje, nustatoma pagal gyvenamosios vietos deklaravimo datą.
Tad jei žmogus gyvenamąją vietą deklaravo, pavyzdžiui, praėjusių metų spalio ar net rugpjūčio mėnesį, tais pačiais kalendoriniais metais egzamino vairuotojo pažymėjimui įgyti jis negali laikyti. Jei žmogus vietą deklaravo šių metų sausio mėnesį, egzaminą laikyti jis galės tik liepą.
Pagal galiojančią tvarką asmenys gyvenamąją vietą turi deklaruoti seniūnijoje, aptarnaujančioje tą savivaldybės teritorijos dalį, kurioje jie gyvena, o jeigu savivaldybėje seniūnija neįsteigta arba savivaldybės teritorija nepriskirta seniūnijai – kitame savivaldybės administracijos padalinyje, kuriam pavesta įgyvendinti deklaravimo įstaigos funkciją.
Išvengia sukčiavimo
„Regitros“ specialistų nuomone, galiojanti tvarka reikalinga, ji apsaugo nuo galimų sukčiavimų. Anksčiau pasitaikė nemažai atvejų, kai vienoje šalyje vairuotojo pažymėjimą praganęs žmogus netrukus kitoje šalyje be vargo įsigydavo kitą.
Įstatyme numatytas pusmetis reikalingas tam, kad pareigūnai galėtų surinkti visą reikalingą informaciją apie atvykusį užsienietį ar namo sugrįžusį Lietuvos pilietį.
„Valstiečių laikraštis“
DĖMESIO!!! Jei abejojate, ar galėsite laikyti vairavimo egzaminą VĮ Regitra būtinai pasiskambinkite arba parašykite Regitros darbuotojams ir pasitikslinkite.
VĮ „Regitra” Informacijos tel. 8 700 55151, el. p. info@regitra.lt
[vfb id=2]